ZŠ Benetice Aktuality ČESKO-SLOVENSKÝ PROJEKT „ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY“

ČESKO-SLOVENSKÝ PROJEKT „ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY“

Podzimní dny zahalené mlhou přímo nabádají k odpočinku s knihou. Čtení je velmi příjemná a obohacující činnost. A jaké by to bylo čtení, bez krásné záložky!
Letošní podzim jsme se připojili do 14. ročníku zajímavého projektu „Záložka do knihy spojuje školy“. Tento projekt vyhlásil Národný inštitút vzdělávania a mládeže Slovenské republiky ve spolupráci s knihovnou Jiřího Mahena v Brně.
Záložka do knihy spojuje školy | Knihovna Jiřího Mahena v Brně (kjm.cz)

Celý projekt je založen na výměně záložek do knih. Naší škole byla ze Slovenska vybrána Základní škola při zdravotnickém zařízení z Banské Bystrice. Děti, které jsou v tamní nemocnici hospitalizovány, vyrobily nádherné záložky! My jsme na oplátku vyrobili záložky pro ně.

Zajímavou náhodou je i fakt, že partnerská škola sídlí na adrese „Náměstí Ludvíka Svobody v Banské Bystrici“. Ano, je to ten Ludvík Svoboda, který je úzce spojen s naším krajem. Svět je protkán magickou sítí náhod, nemyslíte 🙂

Související příspěvky